Akülü Sandalye Akü Ömrünü Etkileyen Faktörler

Akülü tekerlekli sandalye akü ömrünü etkileyen birçok faktör vardır. Akünün yaşı bu faktörlerden en önemlisidir. Akü ömrü ortalama 1 yıldır. Akülü sandalyeyi düzenli şarj etmek akü ömrünün daha uzun olmasını sağlamaktadır. 18 May 2021 12:55

Akülü Tekerlekli Sandalye Akü Ömrü

Tekerlekli sandalyeler temel olarak manuel tekerlekli sandalye ve akülü tekerlekli sandalye olarak ikiye ayrılmaktadır. Akülü tekerlekli sandalyelerin manuel tekerlekli sandalyelerden farklı olarak kullanıcının kas gücü harcamadan joystick aracılığıyla yönlendirilen ve gücünü motorları ve aküleriyle sağlayan tekerlekli sandalyelerdir. Akülü tekerlekli sandalyeler genellikle 6-8 km/sa maksimum hıza sahipken, modele göre farklılık göstermekle beraber 15 km/sa hıza kadar çıkabilmektedir.

Akülü tekerlekli sandalye akü ömrünü etkileyen birçok faktör vardır. Akünün yaşı bu faktörlerden en önemlisidir. Akü ömrü ortalama 1 yıldır. Akülü sandalyeyi düzenli şarj etmek akü ömrünün daha uzun olmasını sağlamaktadır. Aküleri düzensiz şarj etmek akü ömrünü kısaltmakta ve tekerlekli sandalye akülerinin daha hızlı tükenmesine sebep olmaktadır. Aküleri şarj ederken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, şarj kademesinin en az ikiye düştüğünde akülerin şarja takılması ve 8-10 saat şarjda kalmasıdır. Bir diğer faktör ise akülü tekerlekli sandalye hiç kullanılmasa bile 15 günde bir mutlaka şarj edilmelidir. Uzun süre şarj edilmeyen akülü sandalyelerde akü kendi ömründen yer ve kullanmak istediğinizde akülü sandalye çalışmaz. Bu yüzden, akülü tekerlekli sandalyeler hiç kullanılmasa bile 15 günde bir şarj edilmelidir. Akülü sandalyenin akü ömrünü etkileyen bir diğer faktör kullanıcının ağırlığıdır. Ağırlık arttıkça akülü sandalye hareket edebilmek için daha fazla güç harcamak zorunda kalmakta ve bu sebeple akülü sandalye akülerine daha fazla yük binmekte ve bu da akü ömrünü önemli miktarda etkilemektedir. Akülü sandalyelerin kullanıldığı çevre koşulları da akü ömrünü etkileyen bir diğer etkendir. Engebeli alanların ve yokuşların çok olduğu alanlarda aküler daha fazla güç harcayacağı için olması gerekenden daha hızlı bir şekilde tükenecektir. Bunu en aza indirgeyebilmek için yapılması gereken yokuşlarda veya engebeli alanlarda akülü tekerlekli sandalyeyi son hızda kullanmak yerine akülü sandalyeye göre 3 veya 4 kademe hızla kullanmak gerekmektedir.

Akülü Tekerlekli Sandalyeler, Banyo ve Tuvalet Sandalyeleri ve Diğer Ürünler

Koltuk değneğinden, banyo ve tuvalet sandalyesineboru tipi havalı yataktan, merdiven inme çıkma cihazına geniş ürün yelpazesi ile Türkiye’nin ilk ve en büyük tekerlekli sandalye mağazası olan Tekerlekli Sandalye Dünyası İstanbul’da Avcılar Tekerlekli Sandalye Dünyası, Bahçelievler Tekerlekli Sandalye Dünyası ve Kadıköy Tekerlekli Sandalye Dünyası olmak üzere 3 farklı noktada sizlere hizmet vermektedir. En uygun fiyat garantisi ile bulunabilecek olan modeller hakkında daha detaylı, teknik bilgilere ve tekerlekli sandalye fiyatları bilgisine ulaşabilmek için aşağıdaki iletişim numaralarını arayarak uzman satış danışmanlarından destek alabilirsiniz.

 

Tekerlekli Sandalye Dünyası

Mağaza İletişim Bilgileri 

 

AVCILAR MAĞAZA
 
 KADIKÖY MAĞAZA
 
BAHÇELİEVLER MAĞAZA

 

Rapid SSL, Visa, Mastercard, Maestro

©2018 tekerleklisandalyedunyasi.com tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.