Ottobock

Dokuz yılı aşkın bir süredir üstlenmiş oldukları misyon, hareket güçlüğü çeken insanlar için bağımsızlıklarını geri kazanmaları ve daha özgür hareket etmeleri için kendilerini gün geçtikçe daha fazla geliştiren öncü markalardan biridir. 14 Kas 2020 13:10

Ottobock.

ottobock engelli araçları
Dokuz yılı aşkın bir süredir üstlenmiş oldukları misyon, hareket güçlüğü çeken insanlar için bağımsızlıklarını geri kazanmaları ve daha özgür hareket etmeleri için kendilerini gün geçtikçe daha fazla geliştiren öncü markalardan biridir. Diğer markalar gibi sadece sandalye üzerine çalışmalar yapmayıp engelli insanların önüne çıkan her problem için projeler üreten Ottobock, engelli insanların gündelik sosyal hayatlarında karşılarına gelebilecek her problem için çözümler sunmaya devam ediyor. Ottobock markası sadece tekerlekli sandalye üzerine değil, protezler, ortezler, çocuk tekerlekli sandalyeleri, minderler ve aksesuarlar gibi ürünler üreten bir markadır. Kendi ürün gruplarında yansıyan kalite ve sunmuş olduğu ileri teknoloji ile Dünya’da öncü markadır. Ottobock içerisinde bulunan yöneticiler çalışanlar mühendisler kısaca bütün ekip, ürünlerinde vaat ettikleri sözleri yerine getirmek, müşteri memnuniyetini sağlamak, üstün hizmet kalitesi için canla başla çalışan bütün ekip daha fazlasını yapmak için ardına bakmadan devam ediyor.
 
1919 yılında bir protezci olan Otto Bock tarafından Almanya’da kurulup 100’den fazla ülkeye ulaşan 46’dan fazla lokasyonla dünyaya hizmet verecek şekilde büyüyen 5000’den fazla çalışana sahip, öncü çalışmaları sayesinde, 1. Dünya Savaşı’nın yarattığı talebi üstün başarıyla karşılayıp, gazilerin aktif bir yaşam sürmelerine yardımcı oldular. Ottobock’un 1919’dan beri ürünleri ve teknolojileri, insanların yeni hareket özgürlüğü kazanmalarına ve olası komplikasyonların (bir hastalığın seyri sırasında oluşabilecek ikinci bir hastalık) önlemelerine yardımcı olan bu kuruluş başlangıçta, protez bileşenlerinin seri üretimi sayesinde, her şeyden önce hastalar için başta tedavi olmak üzere bulunmuş olduğu pazarda devrim yarattı. O zamandan beri ismini duyurmuş büyük bir markadır. Yaşam kalitesini iyileştirme konusundaki kararlılıkları, insan vücudunun parçalarını geliştiren veya değiştiren giyilebilir insan biyonik teknolojisinde küresel bir lider haline getirdi.
ottobock ürün fiyatları
Engelliler için çok geniş ürün yelpazesine sahip olan Ottobock, engelli insanların bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir ekosisteme sahip olup 100%’ün üzerinde bir müşteri memnuniyetini amaçlamış olup, her geçen bir zaman bünyesinde sahip olduğu ekosistemi bir önceki güne kıyasla katlayak devam etmektedir. Bir engelli insan için birçok ürüne ev sahipliği yapan Ottobock hizmetlerinde sınır tanımıyor. Dünya’nın her bir noktasında engelli insanlara fayda sağlayabilmek için, sosyal sorumluluğun sürdürülebilir projerlerle elinden gelenin fazlasını yapan, saygı ve karşılıklı güvenin hakim olduğu, çalışan personelleri ile bu doğrultuda ilerleyen bir Markadır. Ottobock, Dünya’daki gelişmeleri kesintisiz bir şekilde analiz ederek engelli bireylerin hak ettikleri dünya standartlarında engellilerin kaliteli yaşam standartları ve daha sağlıklı bedensel engelli yaşam ürünleri için projeler üreten, kendine has özel çözümler geliştiren, inovatif ve yaratıcı sonuçlar için, birlik ekip çalışmasını teşvik eden farklı düşüncelerin gelişmesine olanak sağlayan, sunmuş olduğu hizmet kalitesinin sürekliliğini arttırarak büyümek isteyen, sorumluluk sahibi bir Markadır. Ottobock’un bünyesindeki alanında uzmanlaşmış ekibiyle kaliteyi zirvede tutma başarısını göstermek için engelli bireylere empati göstererek daha kolay yaşanabilir bir yaşam sağlamak amaçlarından biridir. Engelli bireyler üzerine çalışan sektörün saygın markaları arasında başı çeken Ottobock, sahip olduğu bütün ekibini üstlenmiş olduğu bütün görevlerde fark yaratarak marka adını geniş bir kitleden ziyade evrensel boyutta duyurmak, kalıcı izler yaratmak, kalite ve kaliteli bir yaşam standartını, insan hakkı olarak olarak benimseyen Ottobock, kalite ve uygulama esaslarına birinci dereceden önem vermektedir. Bedensel engelli bireyler için ürün satışını, tanıtımını, pazarlamasını ürün geliştirmesini sektörün saygın markaları arasında adını zirveye taşımıştır.
ottobock aktif yaşam
Ottobock, bedensel engelli insanların, hastaların, yaşlıların engellerini aşmalarını sağlayacak çözümler üretmek, ihtiyaç duydukları her an yanlarında olma sorumluluğunu alarak çıkmış ve bunun bilincinde olan sektörün bilinçli markaları arasında yer almakla beraber, hiçbir sorumluluk almaktan kaçmayan, engelli insanlar üzerinden kar amacı gütmeyen, ilkeleri karşılıklı güvene dayalı olan bir markadır. Bedensel engelli insanların hayatlarının içlerinde bulunan zorluklar, sorunların üstüne günümüz zorlukları eklenince katlanılmaz bir yaşam haline gelip çözüm yolu bulamadıkları sırada sektörde bir numaralı olan Ottobock, engellilerin ellerinden tutup yardım ederek, daha fazla üstün kaliteli hizmek sunmak için azimle çalışıyor. Engelli bireylerin daha yaşanabilir bir dünyada, çok daha mutlu yaşamalarını sağlayacak teknik ve mekanik olanaklar üretip, çözümler sunuyor.
 
Ottobock tekerlekli sandalyeleri hastalık, yaşlanma, sakatlık veya engellilik gibi bir çok kişinin yürümesine engel olan durumlarda akla gelen ürünlerden sadece bir tanesidir. Oluşabilecek hastalıklardan serebral palsi, spastik paralizi, spina bifida gibi hastalıklar olabilmektedir. Ottobock tekerlekli sandalyeleri, kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda, markanın geniş yelpazelerinden farklı özellikteli sandalyeler engelli kullanıcıların ihtiyaçlarını giderebilecek kabiliyettedirler. Ottobock manuel tekerlekli sandalye modelleri; şase koltuk, ayaklıklar, kolçaklar ve dört adet tekerlekten oluşmaktadır. Tekerlekli sandalyenin ön tarafındaki tekerlekler genellikle arka tekerleklere göre daha minimal bir yapıda olurken, düşünülen amaç yüzeyi daha iyi kavrayabilmek ve tekerlekli sandalyenin manevra kabiliyetini arttırmaktır. Ottobock engelli tekerlekli sandalyeleri depolama ve muhafaza da rakiplerin çok önünde.
 

Ottobock tekerlekli sandalye seçimi

 
Tekerlekli sandalye alırken doğru model ve doğru tipi seçebilmek çok önemlidir kullanıcı için çünkü bu sandalyeler kullanıcılar için sadece bir araç değil hayatlarının bir parçası olur. Kimse hayatının bir parçasının kötü olmasını istemez. Bu yüzden Ottobock bu duruma el atıp, tekerlekli sandalyelerini kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir şekilde tasarlamıştır. Kullanıcıların dilediği gibi ev içi dolaşımında veya kısa süreli gezintilerde, dar mekanlarda yüksek manevra kabiliyetiyle, kolay taşınabilen ergonomik yapısıyla, gerek hafifliğiyle kullanıcıların bir numaralı tercih edebileceği ürünlerdir.
 
Bir tekerlekli sandalye ne kadar ağır ise kullanıcı sandalyeyi hareket ettirebilmek veya daha hızlı sürebilmek için daha çok efor sarf etmek durumunda kalmaktadır. Ottobock aktif tekerlekli sandalyeleri bu soruna son verebilmek adına bütün ekipleriyle en ince ayrıntısına kadar düşünüp tek tek sporcular, standart tekerlekli sandalye kullanıcıları, doktorlar, fizyoterapistler, rehabilitasyon uzmanları gibi bir çok birimden bilgileri toplayıp o bilgiler doğrultusunda ürünlerini ince ince işlemekle beraber, Ottobock aktif tekerlekli sandalyeleri sadece çok hafif bir aktif tekerlekli sandalye değil aynı zamanda çok seri çok şık tekerlekli sandalyelerdir.
 

Ottobock Aktif tekerlekli Sandalyeleri

ottobock araç transferi
Aktif kullanım için bir tekerlekli sandalye kullanan her kullanıcının kendi tutkuları, hayalleri ve ihtiyaçları vardır. Ottobock, her bir tekerlekli sandalye kullanıcısının ihtiyaçlarını karşılayacak aktif kullanım için doğru tekerlekli sandalyeye sahiptir. Çeşitli bir günlük yaşamı olan çok yönlü yaşamayı sevenler, tekerlekli sandalyesinden çok şey bekleyenler için aktif tekerlekli sandalyeleri geliştiren Ottobock, yüksek teknolojili malzemelerden yapılmış aktif sandalyeleriyle ne istediğini bilen kullanıcılara hitap etmektedir. Ottobock kullanıcıları satın almış oldukları aktif tekerlekli sandalyelerinin parasının karşılığını sonuna kadar almanın sevinciyle günlük sosyal hayatlarında daha fazla aktivite, özgürlük ve yaşam kalitesinin keyfini çıkarıyor.
 

Ottobock Avantgarde DV Aktif Tekerlekli Sandalye

ottobock avantgarde dv aktif tekerlekli sandalyeAlman kalitesiyle üretilmiş Ottobock Avantgarde DV serisinde üretilmiş ve en çok beğenilen aktif tekerlekli sandalye grubudur. Sahip olduğu özel Alüminyum yapısıyla çok hafif olmakla beraber kolay katlanabilir aktif tekerlekli sandalye modeli olan DV her kullanıcının beden ölçülerine göre özel olarak titizlikle üretilmektedir. Kompakt, ergonomik bir kullanım sağlarken, mükemmel denge ve 140 kg’a kadar olan maksimum taşıma kapasitesi bu sandalyede mevcuttur. Baştan sona yenilenmiş standart donanım, içe doğru oyuk jantlar, ergonomik itme barları ve 25” arka tekerleklerden oluşur. Özel detaylar arasında dikey dış çerçeve ve ayarlanabilir oturak, bir yandan düz şekilde sandalyeyi kullanırken mobilyalara, yatağa veya duşa kullanıcıların yaklaşabilmesi için çıkarılabilir ayak basma yerleri bulunur. Ayak basma yerleri kısıtlı el becerisi ile bile çıkarılıp takılabilir düzeyde tasarlanmış olup bu da tekerlekli sandalyeyi kullanan, kullanacak olan engelli ve hasta kişiler için ayrı bir artı değerdir.
 

Ottobock akülü tekerlekli sandalyeler

Ottobock akülü tekerlekli sandalyeleri; yürüme zorluğu yaşayan, kısmen veya tamamen yürüyemeyen, aynı zamanda da tekerlekleri kol kuvvetiyle çeviremeyecek kullanıcılar için özel olarak ürettiği akülü tekerlekli sandalye modelleridir. Üzerinde bulundurduğu akü ve motor sistemi sayesinde tekerlekler kullanıcının kullanmış olduğu sandalyenin kolçaklarında bulunan kumandalı bölge ile kontrol ettirilerek sandalyenin hareketi sağlanır. Kumandalı bölüm modelden modele değişkenlik gösterebilir ama mantığı aynı olan joystik kısmı, kullanıcının basit hareketleriyle hareketini sağlar. Ottobock akülü tekerlekli sandalyeleri kullanıcının bağımsızlığını, özgürlüğünü kazanması, araçlarını gönül rahatlarıyla sürmeleri için ince ince düşünüp tasarladığı akülü tekerlekli sandalye modelleriyle, kullanıcının ulaşımını çok kolaylaştıran bir sandalye grubudur. Sadece kullanıcıya değil, engelli bireyin refakatçisine de büyük kolaylık sağlayan Ottobock akülü tekerlekli sandalyeleri sahip olduğu güçlü donanımlarla kişinin dilediği tüm şeylere kavuşmasına olanak sağlar.
 

Ottobock B400 akülü tekerlekli Sandalye

 
ottobock b400 akülü tekerlekli sandalyeİç ve dış mekan kullanımı için kompakt ve yüksek manevra kabiliyetine sahip bir akülü tekerlekli sandalyeden daha fazlası..
Ottobock B400 akülü tekerlekli sandalye, kanıtlanmış özelliklere dayanarak, sürüşü, konforu,güvenliği ve tasarımı açısından kullanıcıların istediklerinden daha fazlası için piyasaya sürüldü.
B400 akülü tekerlekli sandalyenin üretilmesindeki başlıca sebeplerine gelecek olursak, kullanıcıların günlük sosyal hayatlarında onlara bir yol arkadaşı olmaları, rahat ve güvenli bir sürüş keyfi yaşatmak. Tamamen teknik kısımlarına ek olarak, akülü tekerlekli sandalyenin tasarımı da ince ince düşünülmüştür. Kullanıcıların kişisel gereksinimlerine uyum sağlamak için kanıtlamış kontrol ünitesi ve bir sandalye de olması gereken bütün her şeyle donatılmıştır.
 
İçeride ya da dışarıda, B400 ile her zaman konforlu bir sürüş imkanına sahip olan kullanıcılar, akülü sandalyenin kompakt ve dayanıklı şasi sayesinde güncel isteklerini kolayca karşılayabilirler. İster evde ister alışverişte, restoranda ve bir çok mekanda özel kasa yapısı ile diğer akülü sınıf gruplarından ayrılan B400 akülü tekerlekli sandalye modeli, girdiği her ortama uyum sağlar.

 

Rapid SSL, Visa, Mastercard, Maestro

©2018 tekerleklisandalyedunyasi.com tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.