Akces - Med

2004 yılından beri özel tıbbi ekipman üreten köklü bir Avrupa Medikal şirketi olan Akces-Med markasının misyonu, çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin bağımsızlık kazanmasını sağlamak ve desteklemektir. Akces - Med ürünleri, özel ihtiyaçları olan herkese 13 Kas 2020 14:10

Akces - Med

akces - medikal urunleri
2004 yılından beri özel tıbbi ekipman üreten köklü bir Avrupa Medikal şirketi olan Akces-Med markasının misyonu, çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin bağımsızlık kazanmasını sağlamak ve desteklemektir. Akces - Med ürünleri, özel ihtiyaçları olan herkese destek sağlamak için özel olarak tasarlanmış olup engelli kullanıcıların sosyal hayatlarında yaşadıkları sorunları ortadan kaldırmak bağımsızlıklarını özgürlüklerini kazanmaları için engelli kullanıcılara destek vermektedir. En zorlu postüral gereksinimleri karşılamak için özel olarak tasarlanmış ürünler üretmek için sağlık uzmanlarıyla sürekli olarak çalışan Akces - Med, kalite yönetim sistemi ISO13485 ile desteklenen kaliteli onaylı ürünler üretmektedir. Akces – Med, ürün yelpazesi, arabaları, özel statik koltukları ve dinamik ayaklı çerçeveleri içerir. Tüm ürünlerimiz, özellikle her bir kullanıcı için ek bileşenler kullanılarak ayrı ayrı özelleştirilebilir. Akces – Med ürünleri yaygın olarak evde Avrupa çapında, uzman merkezlerinde ve okullarda sıklıkla kullanılmaktadır. Sağlık mesleği mensupları, aileler ve bireylerle çalışma fırsatını memnuniyetle karşılıyor ve değer veriyor.

 

Akces - Med Rehabilitasyon süreci

 

Klinik araştırmalar, insan vücudunun doğru çalışmasında dik pozisyonun önemini göstermektedir. Sistematik ve günlük dik duruş, birçok sistemin ve organların işleyişi  üzerinde önemli bir parçasıdır. Kadiyovasküler sistemin işlevlerini iyileştirir, akciğerlerdeki hava değişimini artırır ve zatüreyi önler, bağırsak peristaltizmini iyileştirir. Kontraktürlerin iyileşmesini sağlar, eklem hareketliliğini artırır, kas düşüşünü önler. Üriner sistemin durgunluğunu önler ve tedavisine yardımcı olur, nörojenik mesanenin yeniden sistemsel halde çalışır olmasına katkı sağlar. Uzun süreli sabit hareketsiz bir şekilde duran engelli hastada oluşabilecek bası yarılarının oluşmasını önler. Hem hastanın hem de ailesinin psikolojik durumu üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Pasif dik durma genellikle rehabilitasyon sürecinin yürümeyi öğrenmeden ve bağımsızlık sürecine ulaşmadan önceki bir aşamasıdır.

 
Ayakta Dik Pozisyonlandırma en önemli özelliği kullanacak kişiye göre özel üretilmesidir. Kullanıcak olan çocuk büyüdükçe gelişme gösterdikçe sandalyeyi değiştirmeye gerek kalmamakla birlikte bir çok parçasının ayarlanabilme özelliği vardır. Gövde kontrolü olmayan, ayağa kalkamayan ve oturma bozukluğu olan Spina Bifidalı ve Selebral Palsili çocuklar için tasarlanmıştır. İskelet hakimiyeti ve kan dolaşımının artmasını sağlayan ayakta dik pozisyonlandırma sandalyesinin kiloya ve boya göre ölçüleri vardır.

 

Sadece Hastahanelerde ve rehabilitasyon servislerinde değil, aynı zamanda kullanıcının evinde de gerçekleşen günlük rehabilitasyon süreci için oldukça faydalıdır. Bu araçlar, kullanıcının ayakta durmasını ve yürümesini sağlar. Dahası, çocuklar ilk adımları atabilir ve yetişkinler zindeliği koruyabilir veya yeniden kazanabilirler. Hem hafif hem de sabit çerçeve, bu cihada kullanıcının biraz müdahalesiyle bağımsız olarak yer değiştirmeye yardımcı olur. Kemerlerin doğru şekilde ayarlanması, kullanıcının aktiviteleri gerçekleştirirken hem güvende hem de rahat hissetmesini sağlar. Ayrıca, bu ürün, çok çeşitli boyutları nedeniyle farklı yaş gruplarındaki kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

 

Özel Engelli Pusetleri

 

hippo engelli çocuk puseti
Çocuklar ve gençler için özel olarak uzman mühendisler tarafından her parçası uzun uzun ayrı olarak düşünülmüş engelli çocuk pusetleridir. Ayakta durma pozisyonunun yanı sıra oturmayı benimsemekte güçlük çeken bozukluğu olan kişilerin tek elle taşınmasını ve günlük rehabilitasyonunu sağlar. Ek olarak, çocuklar ayrıca rahat pozisyonlarda yer değiştirme imkanına sahiptir ve dahası, dünyayı keşfedeblir ve tanıyabilirler. Çevreyle temasın terapinin önemli unsurlarından biri olduğunu söylemeye gerek yok. Bununla birlikte, psikomotor gelişimin uyarılması ve zihinsel durumun iyileştirilmesi üzerindeki etki, sandalyeyi kullanmanın en önemli etkisidir. Yatak yaralarının önlenmesine ve iyileşmesine yardımcı olurlar. Çocuğun doğru gelişimi için doğru pozisyon gereklidir.

 

Akces - Med engelli çocuk pusetleri, yeterince gelişim sağlayamayan, tekerlekli sandalye kullanımına uygun olmayan çocuklar, bebekler için tasarlanmış ideal ürünlerdir. Engelli çocuk pusetleri, manuel tekerlekli sandalyelere nazaran daha fonksiyonel olup, kullanıcılar için daha konforludur. Genellikle Akces - Med engelli çocuk pusetleri, normal tekerlekli sandalye çeşitlerine göre daha kapsamlı olup kendi içlerinde boyutlara ayrılır. Kullanıcının özelliklerini kapsayan kategori bandı seçilip çocukta ileride oluşabilecek sağlık sorunlarını engellemek amacı doğrultusunda çok fazla yardımcı destek ekipmanları mevcuttur. Birçok rahatsızlık ve hastalık göz önünde bulundurularak tasarlanan Akces - Med engelli çocuk pusetleri epilepsi, serebral palsi, otizm veya motor nöron hastalığı bulunan çocuk ve bebekler için özellikle tercih edilebilmektedir.

 

En çok Tercih edilen Engelli Çocuk Pusetleri

 

Racer Evo Engelli Puseti

racer evo engelli çocuk pusetiAkces – Med Markasının Racer Evo  engelli çocuk puseti; hareket kabiliyetleri kısıtlı olan gençler çocuklar için oldukça avantajlı engelli çocuk pusetidir. Rahatlıkla kullanıcak kişi evinde bu puseti kullanabilir ayrıca rehabilitasyon merkezlerinde engelli kişiler için rehabilite aracı olarak kullanılır. Açık ve kapalı alanlarda kullanım için birebir engelli pusetidir. Racer Evo engelli puseti, malzeme yapısı itibariyle gerek çocuk için gerekse refakatçi için kullanım açısından oldukça güven veren bir çocuk pusetidir. Gerek konfor, gerek güvenlik, gerek estetik görünüm açısından sınıfının en iyi engelli çocuk pusetlerinden biridir. Üstelik doğru oturma pozisyonunu sağlamakla beraber çocuğun uzanma  pozisyonunda çocuğa dinlenme şansı verir. Refakatçi, çocuğuyla Racer Evo  engelli çocuk pusetiyle dışarıda vakit geçirebilir, yürüyüşe çıkabilir, çocuğu rehabilitasyon merkezlerine götürebilir. Ek olarak, katlanabilir engelli puseti olması nedeniyle bu pusetin taşınması oldukça kolaydır.

 
Racer Evo  çocuk pusetinin döşemesi hava alabilir gözenekli yapısı ve yıkanabilen kumaştan yapılmıştır. Kullanıcının pusette rahat hissedeceği geniş bir ayar dizisi ile donatılmıştır. Racer Evo çocuk puseti, kullanım sırasında kötü yol şartlarında bile sağlam yapısı, donanımı itibariyle ne çocuğa ne ebeveyne bir rahatsızlık vermez. Racer Evo çocuk puseti döner ön tekerlekler ile donatılmıştır. Kullanım sırasında kötü yol şartlarında bile kaldırmak gerekmez, refakatçi için kolay ve rahat bir kullanım sağlar. Ayrıca, çocuğun algısını rahatsız etmez, bu sebeple çocuk için çok faydalıdır. Racer Evo engelli puseti, genç hastalara zindelik sağlayarak, yeni beceriler kazanmaları için imkan sağlar. Ayrıca, ön tekerlekler pürüzlü yüzeylerde bile kullanışlı olan sabit hareket yönü ile donatılmıştır. Yeni ayaklık ayarı, rehabilitasyonu kolaylaştırır ve modern tasarımı ile özel bakıma ihtiyacı olan insanlar için tasarlanmıştır. 3 bedenden oluşmaktadır.
 
Racer Evo Kullanıma Uygun olan Kişiler
Serebral palsi – çeşitli tip ve formlar, felç, denge koordinasyon bozukluğuna sahip kişiler, beyin ve omurilik yaralanmaları yaşayan hastalar, Spina Bifida hastaları, felci kas hastaları, nörolojik hastalar, dejenerasyon ve nörolojik hastalar, kas zayıflığı, felç ve kas – iskelet sistemi bozuklukları ile bağlantılı durumdaki kişiler, baş ve omurilik yaralanmaları, felç ve parazi ile birlikte omurga travması sonrası durumlarda.

 

Ulises EVO Engelli Çocuk Puseti
Ulises Evo engelli çocuk puseti; lokomotor disfonksiyonları olan çocukların katlanabilir Alüminyum – Çelik şasesi sayesinde taşıma ve katlama kolaylığı sağlar. Kullanıcının isteği doğrultusunda sırtı oturur ve yatar pozisyonda tilt edilebilir. Ayarlanabilir koltuk derinliği ve genişliği ile kullanıcı ölçüsüne göre oturma sağlanır. Ters konumlanabilen, geri dönüşümlü koltuk ünitesi sayesinde kullanıcıyı refakatçiye dönük veya refakatçiye ters yönde pozisyonlandırılabilir. Her tekerlek için bağımsız fren sistemleri bulunmaktadır. 5 nokta emniyet kemer sistemi ile kullanıcıya tam koruma sağlar. Opsiyonel olarak yağmurluk ve uyku tulumu pusete dahil edilebilir.
 
Kullanım Alanı: Serebral Palsi, Spina Bifida ve Alt Ekstremite Bozuklukları olan çocuklar için konforlu dış mekan pusetleri. Kullanıcının doğru pozisyonlandırılmasıyla sağlıklı oturma sağlanır. 
 
Ulises Evo Kullanıma Uygun olan Kişiler
Serebral palsi – çeşitli tip ve formlar, alt ekstremite felç ve güçsüzlük, farklı etiyolojiye sahip denge ve motor koordinasyon bozuklukları olan beyin ve omurilik yaralanmalarına sahip kişiler, genetik bozukluğa sahip kişiler, nörolojik hastalar, baş ve omurilik yaralanmaları, felç ve parezi ile birlikte omurga travması sonrası rahatsızlanan kişiler.

 

Hippo Engelli Çocuk Puseti

 

hippo engelli çocuk pusetleriBirçok ilginç ve kullanışlı çözümle donatılmış yeni ve geliştirilmiş özel engelli puseti HIPPO engelli Puseti kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak kapsamlı özelliklere sahiptir. Üstün özellikleriyle günlük kullanım için mükemmel bir engelli çocuk pusetidir. Döner ön tekerlekler ve ters çevrilebilir koltuk ünitesi ile donatılmış olan bu engelli çocuk puseti, ebeveynlerin çocukları için en ideal engelli çocuk pusetidir. Sahip olduğu amortisörler sürüş sırasında titreşimi yumuşatır ve yan desteklerle bağlanan 5 noktalı emniyet kemerleri ebeveynlerin çocuklarına doğru pozisyon ve güvenliği sağlar. Hippo Engelli Çocuk Puseti, çift taraflı kullanım imkanı sunarken kuşanmış olduğu amartisör sistemi ile de sürüş sırasında oluşabilecek sarsıntıyı minimum düzeye indirir. Ebeveynlerin çocukları için güveni sağlamak amacıyla baştan düşünülmüş olan 5 kademeli emniyet kemeri sayesinde hem refakatçisi hem de çocuk rahat etmiş olur. Ayrıca ön tekerlerin dönerli olması manevra kabiliyetini arttırıp dar alanlardan geçişlerini kolaylaştırır.

 

Hippo Engelli Puseti Kullanıma Uygun olan Kişiler
İnfantil serebral palsi - farklı formları olan kişiler, meningomiyelosel, beyin ve omurilik yaralanmaları yaşayanlar, parezi ve felç ile bağlantılı kas hastaları, parezi ile genetik bozukluk yaşayanlar, lokomotor sisteme bağlı parezi, felç ve yaralanmalarla bağlantılı diğer hastalıklara sahip kişiler, travmatik beyin hasarından sonra, omurilikli omurga ve alt ekstremite yaralanması yaşayanlar.

 

 

Rapid SSL, Visa, Mastercard, Maestro

©2018 tekerleklisandalyedunyasi.com tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.