Engelli Memur Alımı Başvuruları Başladı...

Engelli memur alımı başladı.

Engelli Memu alaımı için bugün (1 Mart 2013) başlanan Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) başvuruları 8 Mart 2013′e kadar sürecek. Son gün 8 Mart.

ÖSYM'nin kendi sitesinde ÖMSS Tercih Kılavuzu da detayları ile yayınladı. Bu noktadan takip edebilirsiniz. Engelli memur adayları, ÖSYM’nin yayınladığı “ÖMSS/Kura ile Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzu”nu kullanarak nasıl tercih yapacakları hakkında bilgi sahibi olabilirler. 6 Sayfalık kılavuzun ek tablolarında hangi kurumlara nasıl tercihler yapılabileceği de belirtiliyor.

 
Adaylar ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi sayfasından (ais.osym.gov.tr) ÖMSS Tercih Kılavuzu‘ndaki kadroları seçebileceklerdir. Engelli memur adayları kılavuzdan belirleyecekleri kadrolara tercih işlemlerini yaparken mezun oldukları programa ve kadronun gerektirdiği özel şartları sağlıyor olmalarına öncelikle önem vermelidir. Zira ilk ÖMSS atamalarında olduğu gibi yerleştirme işlemiyle bir kuruma yerleşen; fakat aranılan şartları sağlamadığı görülen engelli vatandaşlarımız ilgili kurumlarca istihdam edilmeyecektir. Bu yüzden engelli bireyin hem kendi geleceği açısından hem de başka kişilerin haklarını gasp etmemesi bakımından hatalı tercih yapmamaları büyük önem arz ediyor.
 
28 Şubat 2013 ve 8 Mart 2013 tarihleri arasında ÖMSS tercih işlemi yapacak olan engelliler bu tercihlerini bir defaya mahsus yapmayacak, ilgili süreler içinde yapılan tercihler değiştirilebilecektir. Yani aday bir tercih yaptığı zaman bunu 8 Mart 2013 23:59′a kadar değiştirebilecektir.
 
 
ÖSYM engelli memur adayları için sitesinden ÖMSS tercihleri ile ilgili bir duyuru yayımladı. Yayımladığı duyuru ile ÖSYM engelliler için nasıl tercih yapmaları gerektiği konusunda bilgiler vererek ÖMSS tercih süreci hakkında açıklamalarda bulundu. Tercihlerin sonucunda yapılacak yerleştirmelerin “Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ileYapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik” çerçevesinde gerçekleştirileceği bildirildi.
Verlien bilgilere göre, Yayınlanan ÖMSS tercih kılavuzundan ilköğretim/ortaokul/ilkokul, ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunları tercih yapabilecek. ÖMSS tercih kılavuzuna 28 Şubat ile 8 Mart 2013 tarihleri arasında ÖSYM’nin resmi internet sitesinden (www.osym.gov.tr) ulaşılabilecek. Engelli adayların kontenjan ve kod kılavuzundaki memur kadrolarına başvuru yapabilmeleri için 29 Nisan 2012′de yapılmış olan Özürlü Memur Seçme Sınavı’na (ÖMSS) girmiş olmaları ve ortaöğretim mezunlarının ÖMSS P1, önlisans mezunlarının ÖMSS p2, lisans mezunlarının ÖMSS P3 puanının hesaplanmış olması gerekmektedir. Ayrıca engelli vatandaşlarımızın kura ile yapılacak yerleştirmelere katılabilmesi için 14 – 25 Mayıs 2012 tarihleri arasında ÖSYM’ye başvurmuş olmaları gerekmektedir.
 
ÖMSS ile yapılan 1. yerleştirmede 2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzu’ndan tercih yaparak bir memur kadrosuna yerleşmiş olanlar bu yerleştirmelerde tercih yapamayacaklar. Tercihler adayların daha önceden edindikleri şifreler ve T.C. kimlik numaraları ile ais.osym.gov.tr adresinden yapılarak online olarak gönderilecektir. Tercihini internet üzerinden yapmak istemeyen engelli memur adayları ise kılavuzda yer alan “Tercih Listesi”ni elden doldurarak 3 TL ücret ödeyerek herhangi bir ÖSYM Sınav Koordinatörlüğü’ne şahsen de başvurabilirler. Tercih Listesi ÖSYM’nin internet adresinde yayınlanacak olan tercih kılavuzunun içinde yer alıyor olup adaylar tarafından internetten temin edilerek eksiksiz doldurulmuş bir şekilde ÖSYM Sınav Koordinatörlüğü’ne başvurulması gerekmektedir. Tercih Listesi sınav koordinatörlüğü tarafından verilmeyecektir.
 
ÖSYM tercihlerin verilen tüm bu bilgilerin dikkate alınarak doldurmasını kamuoyuna sunduğu duyuruda belirtti.
 
http://tvarsivi.com/player.php?i=2013020920426


www.tekerleklisandalyedunyasi.com
Müşteri İlişkileri Departmanı
 
Rapid SSL, Visa, Mastercard, Maestro

©2018 tekerleklisandalyedunyasi.com tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.