Akülü Sandalye Nasıl Kullanılmalı

 Akülü Sandalye, portatif akülere sahiptirler. Standart akülü sandalyeler saatte 6 km hıza ulaşıp bir dolu akü ( şarz ) ile  30 km mesafe yapabilirler. Tabi bu mesafe yolun durumuna ve de kullanıcı kişinin ağırlığına da bağlı olarak değişebilir. Eğer yol çok bozuk ya da eğimli ve kullanıcısı da kilolu ise sandalyenin gideceği mesafe 20 - 25 km' ye kadar düşebilir. Akülü sandalyeler günlük kullanımda hem kullanıcıya hem de refakatçiye kolaylık sağlar. Günlük ihtiyaçların giderilmesi, market ve diğer alışverişlerin yapılması, okula ya da hastaneye gidilmesi gibi bir çok eylemde konfor ve kolaylık sağlar. 

Kol kası olmayan kişiler sadece parmak kası ile akülü sandalyeyi rahatlıkla kullanabilmektedir. Çok hafif bir dokunuşla hareket eden akülü sandalyeyi kullanılmasa dahi hafta da bir şarz etmek gerekir. Akülerde kendi içinde ikiye ayrılır kuru ve jel akü olarak. Jel aküyü kullanması biraz daha kolaydır. Kuru aküye göre jel aküyü düzenli şarz etmek gerekmez. Jel akülerin ömrü biraz daha uzundur. Bir akülü sandalyenin aküsü 10 saatte dolabilir ve 8 ssatte kullanılabilir.

Akülü sandalyelerde yeni palet sistemi, sandalye kulllanıcılarını daha özgür kılmaktadır. Akülü sandalyeler kimsenin yardımına ihtiyacı olmadan merdiven inip çıkabilmektedir. Bu sistem manuel sandalyelere de uygılanmakta fakat refakatçi desteği gerekmekte. Yurtdışından ithal olan bu modeller fiyat bakımından biraz pahalıdır. 


Tekerlekli Sandalye Dünyası
Müşteri İlişkileri Deartmanı
Rapid SSL, Visa, Mastercard, Maestro

©2018 tekerleklisandalyedunyasi.com tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.