Engelliler İçin Umre Organizasyonu

Umreye Giden Engellilerengellilerin umre ziyareti2 ay önce başlayan ve Tavşanlı Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinin de destek verdiği kampanya ile Mürsel Gürsoy ve Emine Kaptan 30 haziran ve 18 temmuz tarihlerinde umre ziyaretine gidecek.

Umre ziyaretine gidecek engelliler için Tavşanlı Müftülüğü'nde program düzenlendi.Kampanyaya destek veren Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinin de katıldığı programda söz alan Beyazay derneği gönüllüsü Ali Rıza Soyaslan; "son zamanlarda Türkiye'ye örnek teşkil edebilecek birliktelikler yaşıyoruz.Sivil toplum kuruluşu temsilcileri,Sivil toplum kuruluşu meclisleri gibi. Öncelikle Fevziye Hanım Kız Kur'an Kursunda eğitim gören "Gönülden Gören Gözler" projesini anlatmak istiyorum.Şu anda orada eğitim gören arkadaşlar mezun olmuş konumdalar. Biz bu kampanyaları yapıyoruz; ama bu projeler Tavşanlı ile Kütahya ile Türkiye ile sınırlı kalmıyor. Gönülden Gören gözler projesini düzenlediğimizde Samsun'dan, Isparta'dan,Denizli'den ne kadar güzel kampanyalar yapıyorsunuz bize de söyleyin bizde yapalım diye çok çeşitli telefonlar aldık.Yurtdışından Almanya'dan çeşitli telefonlar aldık.Bu konuya duyarlılık gösteren Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerine çok teşekkürler ediyorum.Umre kampanyamız 2 ay süresince devam etti. Kampanyamıza 22 engelli başvuruda bulundu. Hedefimiz 20 engelliyi umreye götürmekti fakat 2 engellimizi umreye gönderiyoruz. Umreye gidecek olan engelli kardeşlerimiz Aliköy'den Mürsel Gürsoy ve Dutlar Köyünden Emine Kaptan.Bu kardeşlerimiz 30 Haziran'da umreye gidecek 18 temmuz'da geriye dönecekler. Geriye kalan 20 engelli kardeşlerimizin içlerinde uhde kalmaması için Müftülüğümüz ile ortak bir karar aldık ve 20 engelli kardeşimizi 17 haziran'da Çanakkale gezsine gönderiyoruz.Kampanya da emeği geçen ve kampanya ya destek veren herkese Beyazay Derneği, Yediveren Derneği,Dost Kalpler Derneği,Tavşanlı Ticaret Odası, Ak Parti Kadın Kolları,Tiyatrocular Derneği,Fevziye Hanım Kız Kur'an Kursu,Rahmet Vakfı, Tavşanlı Berberler Odası, Tavşanlı Duyarlı Gençler Topluluğu,Muhtarlar Derneğine teşekkür ediyorum"dedi.

"Güzel insanlar, güzel işler organize eder" diyen İlçe müftüsü Mecit Amil ise; "Görme engelli kardeşlerimizi Kur'an ile nasıl buluşturabiliriz projemiz oldu. Biz şunu biliyoruz ben engel kabul etmiyorum. Bugün engelsiz olan 1 saat sonra engelli olabilir. Onun için kimsenin kimseye ben engelliyim sen engelsizsin denme hakkına sahip değil.Bir saniye sonra bir dakika sonra ne olacağını bilemiyoruz. Rabbim bir plan uygulamış biz o plan da hareket ediyoruz. Bir Kur'an Kursu açalım dedik. Fevziye Kur'an Kursumuzda açtık. 14 öğrencimizden 8 tanesini belgelerini aldı.

Şunu gördük ki; Allah insanın bir uzvunu aldığı zaman onun yapacağı görevleri başka uzuvlara veriyor. Böyle bir hizmete müftülük olarak katkıda bulunmuşsak iftihar ediyorum. Bir kişiyi Kur'an ile buluşturmak büyük bir mesele. Allah bu kardeşlerimizin parmak gözlerini açmış, parmak gözleriyle Kur'an okudular. 2 kardeşimizde umreye gidecekler. Umreye gidecek kardeşlerimize doya doya umreyi yaşamalarını Allah'tan diliyorum. Birlik ve beraberlik olduğu sürece aşılmayacak problem yoktur. " diye konuştu. Programın sonunda umre kampanyasına destek veren Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerine teşekkür plaketi takdim edildi.

Programın sonunda umre kampanyasına destek veren Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerine teşekkür plaketi takdim edildi.Beylikdüzü Showroom   Kadıköy Showroom
   
İstanbul Outlet Park AVM Cumhuriyet Mah. Firuze Sok. Hasanpaşa mahallesi, Kurbağalıdere Caddesi
E-5 Karayolu üzeri  Kat:2 No:55 Beylikdüzü - İstanbul Kadıköy - İstanbul  (Kadıkoy Belediyesi Karşısı)
   
Satış Ofis Telefon: 0 (212) 873 6336 Satış Ofis Telefon: 0 (216) 541 0146
Hafta içi 10:00-18:30 Hafta sonu (Cumartesi) 10:00-18:30] Hafta içi 10:00-18:30 Hafta sonu (Cumartesi) 10:00-18:30]
Pazar Günü Randevü ile çalışmaktayınız. Bizleri arayabilirsiniz... Pazar Günü Randevü ile çalışmaktayınız. Bizleri arayabilirsiniz...
   
GSM: 0 (532) 153 0036 GSM: 0 (542) 570 7575
Hafta içi 09:00-24:00 Hafta sonu 10:30-23:00 Hafta içi 09:00-24:00 Hafta sonu 10:30-23:00
   
Faks:  0 (212) 873 6337 Faks:  0 (216) 541 0176 
   
E-mail:     satis@tekerleklisandalyedunyasi.com E-mail:    asya@tekerleklisandalyedunyasi.com
 
Rapid SSL, Visa, Mastercard, Maestro

©2018 tekerleklisandalyedunyasi.com tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.