Tekerlekli Sandalye Yedek Parçaları

Tekerlekli Sandalye Parçaları ve Özellikleri


Manuel tekerlekli sandalye alıcılarının, sandalyeyi alırken en çok zorlandıkları konulardan biri tam olarak ne almak istediklerine karar verememeleridir. Bunun başlıca sebebi ise hangi özelliğin ne işe yaradığını bilmedikleri için tam olarak kendilerini ifade edememeleridir.

Manuel sandalyelerde bulunan her özellik farklı bir amaca hizmet etmektedir. Bu özellikler öncelikle kullanıcıya yani hastaya, daha sonra ise refakatçiye hitap etmelidir. Böylelikle önce hastanın fiziksel ve psikolojik ihtiyaçları karşılayacak, sonra refakatçiyi zorlamayacak bir sandalye seçimi yapılır.

Katlanabilirlik Özelliği

Bu özellik ile sandalye kolayca taşınıp depolanabilir. Araca ya da evde küçük alanlara sığması açısından önemli bir özelliktir.

Çıkartılabilir ve Yükseltilebilir Kolçaklar

Kolçakların çıkması ile engelli kullanıcı kendi imkanlarıyla rahatlıkla transfer işlemini gerçekleştirebilecek. Yani sandalyeden araca ya da yatağa kendi kendine kolaylıkla geçebilecektir. Kolçakların yükselmesi özelliği ile kişi kendi ebatlarına uygun olarak kol seviyesini ayarlayabilecektir.

Çıkartılabilir, Kalkar ve Yükseltilebilir Ayaklıklar

Ayaklıkların çıkartılabilmesi ile asansör gibi dar alanlara sandalye rahatlıkla sığabilecektir.  Kullanıcının boyuna göre yükseltilebilir ayaklıklı sandalye almak daha avantajlıdır. Ayrıca ayaklığın kalkması özelliği ile bacakların kırılmaması gereken durumlarda ayaklık gereği kadar kaldırılarak bacağın düz bir şekilde konumlanmasını sağlar.

Tekerlekler Cinsi ve Boyutu

Şişme ve Silikon Dolgu Tekerlek olmak üzere iki çeşit tekerlek imalatı yapılmaktadır. Şişme tekerlekler yolda giderken darbeleri absorbe ederek engelli kullanıcıyı minimum düzeyde sarsmaktadır. Silikon Dolgu tekerleklerde ise patlama ya da havasının inmesi gibi bir sorunu yoktur. 
24 inch Arka tekerlekler genel olarak dış ortamlar için tavsiye edilen boyuttur. 12 inch arka tekerlekler ise hem evde hemde dış ortamda(engebeli alanlar hariç) kullanıma uygundur. 7 inch arka tekerlekler ise genel olarak ev tipi sandalyelerde bulunur.

Sırt Yatar ve Kırılır Özelliği

Manuel sandalye kullanıcısı sandalye üzerindeyken uzanabilmesi amacıyla sırtı yatan sandalyeler üretilir. Sırtın kırılması özelliği de bu amaca uygun olarak tasarlanmıştır.

Refakatçi Fren Sistemi

Ellerini kullanmakta zorlanan engelliler için tasarlanmıştır. Meyilli arazilerde hastanın güvenliği için refakatçi fren sistemi tasarlanmıştır. 

Oturma Genişliği

Manuel tekerlekli sandalye alacak kişinin, kullanacak engelliye dair bilmesi gereken en önemli ölçüdür. Oturma genişliği, kullanıcı konforu açısından son derece önemlidir. 

Amortisör Özelliği

Bu özellik ile engebeli arazilerde kullanım sırasında darbeler absorbe edilir ve kullanıcı rahat ve konforlu bir seyahat yapmış olur.

Anti Tipper Tekerlekler

Sandalyenin arka kısmında olan bu tekerlekler kullanıcının geriye doğru devrilmesini önler. Böylece daha güvenli bir kullanım imkanı sağlanmış olur.

Baş Desteği

Başını sabit tutamayan ya da ufak sarsıntılarda zarar görme riski olan hastalar için tasarlanmıştır. Sırtı yatar özellikli sandalyelerde başın geriye düşmesini engeller.

Manuel Tekerlekli Sandalye Modellerimiz için Tıklayınız.Tekerlekli Sandalye Dünyası

EBİZ E-TİCARET MAĞAZACILIK VE REKLAM HİZMETLERİ

Genel Merkez: Adnan Kahveci Mah. Osmanlı Caddesi Beykent İstanbul 0 (212) 873 6336Beylikdüzü Showroom   Kadıköy Showroom
   
İstanbul Outlet Park AVM Cumhuriyet Mah. Firuze Sok. Hasanpaşa mahallesi, Kurbağalıdere Caddesi
E-5 Karayolu üzeri  Kat:2 No:55 Beylikdüzü - İstanbul Kadıköy - İstanbul  (Kadıkoy Belediyesi Karşısı)
   
Satış Ofis Telefon: 0 (212) 873 6336 Satış Ofis Telefon: 0 (216) 541 0146
Hafta içi 10:00-18:30 Hafta sonu (Cumartesi) 10:00-18:30] Hafta içi 10:00-18:30 Hafta sonu (Cumartesi) 10:00-18:30]
Pazar Günü Randevü ile çalışmaktayınız. Bizleri arayabilirsiniz... Pazar Günü Randevü ile çalışmaktayınız. Bizleri arayabilirsiniz...
   
GSM: 0 (532) 153 0036 GSM: 0 (542) 570 7575
Hafta içi 09:00-24:00 Hafta sonu 10:30-23:00 Hafta içi 09:00-24:00 Hafta sonu 10:30-23:00
   
Faks:  0 (212) 873 6337 Faks:  0 (216) 541 0176 
   
E-mail:     satis@tekerleklisandalyedunyasi.com E-mail:    asya@tekerleklisandalyedunyasi.com
Rapid SSL, Visa, Mastercard, Maestro

©2018 tekerleklisandalyedunyasi.com tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.