2016 Yılında Alınacak Engelli Memur Sayısı Belirlendi..

2016 Yılında Alınacak Engelli Memur Sayısı Belirlendi..

Engelli vatandaşlarımızın kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapabilmeleri, düzenlenecek olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına girmeleri ve bu sınavlarda yeterli puanlar alarak atanabilmelerine bağlıdır. Geçtiğimiz dönemlerde yapılan engelli atama sayıları engelli memur adayları pek memnun etmemişken 2016 yılında kamuya alınacak engelli memur alım sayısı belirlendi. İşte detaylar.
 

2016 Yılında Kamuya Kaç Engelli Personel Alınacak

1 Kasım seçimleri öncesinde yeni bir engelli ataması yapılması için uğraş veren engelli memur adayları, 1 Kasım seçimlerinin de etkisi ile Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’ ndan ‘yıl sonuna kadar yeni bir engelli ataması yapılacak’ sözünü almışlardı. Alınan bu söz atanmayı bekleyen engelli memur adayları sevindirirken esas merak edilen konulardan birisi de verilecek olan kadro sayısıydı.
 
3 Aralık Dünya Engelliler Gününde  2015/2 EKPSS için 1950 adet engelli kadro sayısı verilmiş ve bu sayı engelli memur adaylarınca tepki ile karşılanmıştı.22 bin boş engelli kadrosunun karşılığında verilen 1950 adet kadronun göstermelik olarak verildiğine inanan engelli memur adayları bu sayının kabul edilemez bir sayı olduğunu her platformda dile getirmişler ancak bu sayı arttırılmamışlardı.
 
Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk ÖZDAĞ, Manisa ilinde engelli 2 vatandaşa tekerlekli sandalye hediye ederken aynı zamanda gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
ÖZDAĞ, yapılan engelli atamalarına değinirken “2016 yılında 5 bine yakın kişiyi işe alacağız” sözleri ile 2016 yılında kamuya alınacak engelli sayısını bildirmiş oldu.
 
Engelli memur adayları, Devlet Personel Başkanlığının resmi verilerine göre şu anda kamuda açık olan engelli memur sayısı 22 binlerde iken ve bu sayının her geçen gün artacağı düşünüldüğünde, 2016 senesini  5 bine yakın bir sayı ile kapatmanın engelli memur adaylarını mutlu etmeyeceğini, Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren yönetmelik çerçevesinde engelli alımlarının yapılmasının doğru olacağını düşünmektedirler.
Rapid SSL, Visa, Mastercard, Maestro

©2018 tekerleklisandalyedunyasi.com tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.