EKPSS BAŞVURULARI YARIN BAŞLIYOR!

EKPSS BAŞVURULARI YARIN BAŞLIYOR!

 

Engelli vatandaşlarımızın kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilebilmeleri Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girip yeterli düzeyde puan alarak veya kuraya girerek kura sonucu atanmalarına başlıyor. Bu süreçte ilk adım ise hiç şüphesiz başvurular. Bu başvurular ise yarın başlıyor. Başvuruların hangi tarihler arasında yer alacağı ve tüm detaylar ise haberimizde.

 

EKPSS BAŞVURULARI YARIN BAŞLIYOR!

Engelli vatandaşlarımızın engelli memur olma yolundaki ilk adımı olan EKPSS başvuruları yarın yani 23.02.2016 tarihinde başlayacak. Sadece sınava girecek kuraya başvurmayacak olan kişiler 23.02.2016 – 09.03.2016 tarihleri arasında başvurularını yapacakken kuraya başvuracak adaylar ise başvurularını 03.05.2016 – 16.05.2016 tarihleri arasında gerçekleştirecekler.
 
Sınava ilk kez girecek olan adaylar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının İl Müdürlüklerine veya belirlenecek olan yere giderek gerekli formları dolduracaklar. Burada doldurulan bilgi ve belgeler ile birlikte adaylar bu belgelerle birlikte ÖSYM nin yetkili kıldığı başvuru merkezlerine gidecekler. EKPSS’ye başvuracak olan adaylar bu iki işlemi yapmadan önce belirlenecek olan sınav ücretini de ödemeleri konusunda uyarıyoruz.
 
Tekerlekli Sandalye Dünyası olarak adayları, başvuru tarihlerini kesinlikle kaçırmamaları konusunda uyarırken 2 sene boyunca yapılacak olan atamalar bu sınav ve kuraya bağlı olduğunu hatırlatıyoruz. Engelli memur adayları EKPSS’ye başvurmadıkları takdirde gerek sınava gerek ise kuraya başvuramayacaklar ve 2 sene boyunca yapılacak olan atamalarda hak sahibi olamayacaklar.

www.tekerleklisandalyedunyasi.com
Rapid SSL, Visa, Mastercard, Maestro

©2018 tekerleklisandalyedunyasi.com tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.