Genç Bağışçımız Mutluluk Dağıttı

16 Yaşındaki Lise Öğrencisi Engellilere Umut Oldu

16 yaşındaki lise öğrencisi Aslı Gürleyen yazdığı şiirleri kendi imkanlarıyla şiir kitabı haline getirdi. Uğraşları sonucu sattığı kitaplarından elde ettiği gelirler ile engellilere akülü ve manuel tekerlekli sandalye alan Aslı, Engelsiz Yaşam Derneği vakfına bağışlarını yaptı. 600 adet kitap bastıran ve tanesini 10 TL'den satarak toplamda 6.000 TL gelir elde eden Aslı Gürleyen, bu paranın tamamıyla 2 adet akülü ve 3 adet manuel sandalye alarak engellilere vakıf aracılığı ile hediye etti.

''Sesinizi Duyurun Çocuğuz Diye Susmayın ''

Küçük yaştan beri şiirler yazdığını belirten Aslı Gürleyen, '' şiirlerimi derleyerek bir kitapta topladım, basım parasınıda kendim topladım. 1,5 ay animatörlük yaptım, eski oyuncaklarımı sattım, eşyalarımı sattım, çevremdeki bir kaç insana ingilizce dersi verdim. Matbaadaki insanlarda bize kolaylık sağladı ve kştabımdan 600 adet basım yapıldı. Projemi ve amacımı anlatarak kitaplarımın satışını yaptım. Ekim ayında başladığım projemin devamında Şubat ayında tekerlekli sandalyeleri aldım. Çocuklugumdan beri empati kuran biriyim, bizim toplumumuzda da bu eksik. Çocukluğumdan beride engellilere duyarlı birisi oldum. 600 kitabı 10 liradan satarak 6000 lira para topladım ve kazandığım parayla 2 tane akülü, 3 tane manuel tekerlekli sandalye aldım.Bugünde sahiplerine vereceğiz, beklediğim an geldi. Herkes hayallerinin peşinde koşmalı. Sesinizi duyurun, çocuğuz diye susmayın. Herkes her şeyi başarabilir.'' şeklinde konuştu.

İlk Akülü Tekerlekli Sandalyesine Kavuştu

16 yaşındayken geçirdiği trafik kazası ile yürüme engelli olan genç bir kıza verilen akülü sandalye ile, genç kızımız ilk akülü sandalyesine kavuşmuş oldu. 2. akülü tekerlekli sandalye ise maddi zorluklardan dolayı hiç akülü tekerlekli sandalye alamamış olan engelli Nuri Çağlayan'a verildi. İki bacağı birden olmayan Nuri Çağlayan çok mutlu olduğunu ifade ederek ''Hiç tekerlekli sandalyem olmamıştı, hiç kullanmamıştım alacak durumumuz yoktu. Allah razı olsun, teşekkür ederim'' dedi

''Manevi Destekçisi Olduk, Maddi Tarafını Kendi Halletti ''  

Mutluluklarını dile getiren anne ve baba Gürleyen çifti gurur duyduklarını söyledi. Baba Levent Gürleyen '' Bize bundan bahsettiğinde özellikle engelliler kısmını duyunca çok mutlu olduk. Manevi olarak desteğini bolca verdik, o maddi tarafını kendisi halletti. İnşallah bütün ailelere örnek olur '' dedi. Anne Kadriye Gürleyen ise, '' Çok mutlu oldum, kutluyorum yürekten devamını diliyorum. Aslı gibi düşünceye sahip tüm çocukların, düşüncelerini hayata geçirmesini diliyorum. Aile olarak da onlara yalnızca destek olsunlar. Nedenin, niçinini hiç sorgulamadık. Doğru yaptığına inandık uzaktan izleyici konumundaydık '' dedi. Engelsiz Yaşam Vakfı'nın Manevi Yönetim Kurulu Üyesi Oldu Yardımsever genç, tekerlekli sandalyeleri bağışladığı Engelsiz Yaşam Vakfı Başkanı ve vakfın yönetim kurulu üyeleri tarafından manevi olarak yönetim kurulu üyeliğine atandı. Engelsiz Yaşam Vakfı Başkanı Atilla Kalpakarslan, Aslı Gürleyen'i tebrik ederek, '' Bütün gençlere örnek olmasını diliyorum. Aslı'ya bir teklifimiz var. Bir vakfın en genç yönetim kurulu üyesi olarak, maneci olarak atayacağız birazdan. Çok önemli bir iş yaptı, onu ve ailesini tebrik ediyorum. Bu işlerin aileden başlaması gerekiyor '' şeklinde konuştu.

Daha Önce Böyle Birisi Görmedim

Aslı Gürleyen'e tekerlekli sandalyelerin tedariği konusunda yardımcı olan Tekerlekli Sandalye Dünyası ailesinden Vedat Büyükyazıcı şaşkınlığını aktararak, '' bugüne kadar sayısız derneğe, vakıfa, organizasyona ve hemen her yere bağış yapanlarla iş birliğinde bulundum. Onların tekerlekli sandalyelerini tedarik ettim. Ancak böylesine güzel, böylesine hayranlıkla baktığım bir kişi ve bir proje olmamıştı. Henüz 16 yaşında bir lise öğrencisin yaşının çok çok daha üzerinde bir iş başarak engellilerimize umut olması bizleride engelliler adına umutlandırdı. Bu güzel projenin tüm insanlığa örnek olmasını diliyorum. Aslı sayesinde ülkemizdeki tüm duyarlı vatandaşlarımıza engellilere destek olmalarını diliyorum. Tekerlekli sandalye bağışı konusunda elini taşın altına koymaları gerektiğini düşünüyorum'' dedi.
Rapid SSL, Visa, Mastercard, Maestro

©2018 tekerleklisandalyedunyasi.com tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.