Ayakta Durma Cihazı

Ayakta Durma Cihazı


Ayakta durma cihazı birçok insanın ihtiyaçlarını karşilamak üzere dizayn edilmiş oturma konumundaki kişinin ayağa kalmasına yardımcı alettir. Yürüme engeli olan bireylerin bağımsız olarak ayağa kalkmasının yanı sıra ayakta durma cihazı ile kişi karşısındaki bireyle göz temasıda kurabilmektedir. Buda daha iyi iletişim kurulmasını sağlamaktadır.

Ayakta durma cihazı yürüme engelli olan kişilerin yanı sıra omur ilik felçi olan kişilerinde kullanımına uygundur. Omur ilik felçi olan kişiler günlük ortalama bir saat ayakta durma egzersizi yapmak zorundalar. Yapılacak olan bu egzersiz büyük önem taşımaktadır. Ayakta durma cihazı çok yavaştır, kullanıcı cihaza tek başına binip tek başına baskasına bağımlı olmadan ayağa kalkabilmektedir. Günlük aktivitelerini kişi rahatça yaparken aynı zamanda da yapması gerekli olan egzersizini uygulamış olmaktadır.

Tekerlekli sandalye kullanarak bağımsız hareket eden bireyler ayakta durma cihazı kullanarak boylarının yetmediği yerlerde de artık kımseden yardım almadan ihtiyaçlarını karşılıyabilmenin rahatlığını yaşıyorlar. Ayakta durma cihazlarının da kişiye göre özellikleri bulunmaktadır. İsteğe göre ileri geri aşağa yukarı ayaralanabildiği gibi önünde masa monteside yapılabilmektedir. Kullanıcının isteğine göre ilave aparatlar ürüne uygulanabilir.

Tekerlekli Sandalye Dünyası
Müşteri İlişkileri Departmanı

Rapid SSL, Visa, Mastercard, Maestro

©2018 tekerleklisandalyedunyasi.com tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.