Poylin Medikal Tekerlekli Sandalye ve Diğer Ürünleri

Poylin Medikal, engelli vatandaşların bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir ekosisteme sahip ve 100% müşteri memnuniyetini esas almış olup, her geçen gün bünyesinde sahip olduğu ekosistemi bir önceki güne kıyasla katlayarak devam etmektedir. 09 Kas 2020 23:25

Poylin Tekerlekli Sandalye ve Diğer Ürünleri

Poylin Medikal 

Engelliler için çok geniş ürün yelpazesine sahip olan Poylin Medikal, engelli vatandaşların bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir ekosisteme sahip ve 100% müşteri memnuniyetini esas almış olup, her geçen gün bünyesinde sahip olduğu ekosistemi bir önceki güne kıyasla katlayarak devam etmektedir. Sahip olduğu ürün yelpazesinden kısaca bahsedecek olursak tekerlekli sandalye modelleri, akülü tekerlekli sandalye modelleri, scooter engelli araçları, banyo ve tuvalet sandalyeleri, çocuklar için pediatrik ürünler, asansör ve rampalar, rollatör, yürüteç, walker, koltuk değneği ve baston, hasta transfer lifti, hasta yatakları, günlük yaşam destek kiti, visko yatak, yastık, baza gibi birçok ürüne ev sahipliği yapan Poylin Medikal hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor

Poylin Medikal sadece Türkiye için değil, Dünya'nın her bir noktasında ki engelli insanlara fayda açısından, sosyal sorumluluğun sürdürülebilir projelerden oluşmasına elinden geleni yapan bir kuruluştur. Saygı ve karşılıklı güvenin hakim olduğu, çalışan personelleri le bu doğrultuda; Hava alanları, onlarca hastahane, belediye ve vakıflar olmak üzere yurt içi ve yurt dışında başta orta doğu, kuzey afrika ve avrupa olmak üzere Dünya'nın bir çok yerinde hizmet vermektedir Poylin Medikal.

Poylin Medikal varlık nedeni müşterilerine güvenli, kaliteli ve uygun fiyatlı ürün fırsatlarıyla geniş bir kitleye hedef almayı kendine esas alan Poylin Medikal Türkiye ve İstanbul çapında öncü, girişimci ruh taşıyan Poylin Medikal, bir çok Dünya ülkeleri başta olmak üzere önemli mihenk taşı yerli sermaye ile marka yapmak ve dünya pazarlarına sunma hedefi, bilinci ve sorumluluğunu taşımaktadır.

Dünya Çapında İstihdam

Poylin Tekerlekli Sandalyelerin Sahip Olduğu Belgeler

 

 

Türkiye standartlarına uyan en üst kalite ürünlerin TSE ve CE belgeleri ve Amerikan standartı olan FDA belgeleri sunan Poylin Medikal bunun yanı sıra kendi bünyesi içerisindeki müşteri temsilcileri ile 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz tamamen müşteri memnuniyeti odaklı sınırsız bir hizmet vermektedir. İnternet üzerinden, müşterilerin incelediği ürünleri yurt içi ve yurt dışı olmak üzere müşterilerine, müşterilerinin dilediklere yere ürünleri teslim edebilme imkanı sağlar. 

 
 
 

 

Kendine has benimsedikleri "Poylin, Hayat Seninle Güzel" sloganı ile müşteri memnuniyetini, müşteri hizmet kalitesini, güvenilir firma duruşunu, eğitimli, bilgili uzman satış kadrosu, her zaman kaliteli ürünü en uygun fiyat garantisi ile müşterilerine hizmet sunmaktadır.

 

 

 

 

Engellilerin kaliteli bir yaşam biçimini, insan hakkı olarak benimseyen Poylin Medikal, sevgi, saygı, doğruluk ve güveni en önemli değerler olarak koruyan, insan ve insana saygı temellerine dayanan yönetim anlayışı ile bedensel engelli ürünlerin satışını, tanıtımını, pazarlamasını, ürün geliştirmesi ve yerli üretimi ile sektörün saygın şirketleri arasında adını üst sıralara taşımış bir kuruluştur.

Sektörün saygın şirketleri arasında Poylin Medikal, bünyesinde bulunan tüm ekibi çalışma yöntemlerinden satış pazarlama hizmet süreçlerine kadar olan adımda, gerek izlemiş olduğu strateji, gerek kendi değerlerini sağlayarak seçkin firmalar içerisinde öncü firma olmaktadır. Küçük farklar büyük sonuçlar doğurur ilkesi ile, üstlenmiş olduğu tüm görevlerde farklılık yaratarak kalıcı izler yaratma hedefi ile kalite ve uygulama esasları açısından üstün başarı ile yürüten bir işletme olma özelliğini korurken, çağdaş ve modern Türkiye ekonomisine katkısını sürekli arttırmaktadır.

Poylin Medikal, medikal sektörde Dünya'daki gelişmeleri aralıksız takip ederek engelliler için hak ettikleri evrensel standartlarda kaliteli ve daha sağlıklı bedensel engelli yaşam ürünleri için projeler üreten, projelere özgü özel çözümler geliştiren, yenilikçi ve yaratıcı sonuçlara ulaşmak için, takım çalışmasını teşvik eden farklı fikirlerin gelişmesine olanak sağlayan, hizmet kalitesini sürekli arttırarak büyümek, en büyük yatırımı insan sağlığına ve mutluluğuna yapmak, güven, dürüstlük ve sosyal sorumluluk prensiplerine daima sahip çıkmak, uzman ekibiyle kaliteyi en uygun maliyetle elde etme başarısını göstermek, müşteri bağlılığına verdiği önemle tahaddütleriyle işleri zamanında tamamlamak, uygulamalarında sistematiği sağlarken çalışanları, tedarikçileri ve alt yüklenicileri arasında sinerji yaratmak, topluma ve çevreye olan saygısının bir sonucu olarak tüm çalışanlarıyla çevreyi korumaya özen göstermek ve engelli vatandaşlara empatik bir bakış ile daha kolay yaşanabilir bir yaşam sağlamak temel kurumsal değerleridir.

Poylin Medikal Tekerlekli Sandalyeler ve Diğer Ürünleri

 

Poylinmedikal 

 • Tekerlekli Sandalye

  Tekerlekli Sandalye;
  fiziksel bir rahatsızlık ya da engel nedeniyle yürüyemeyen ve kolayca hareket edemeyen kişilerin mobilizasyonu için kullanılan bir araçtır. Çeşitli ölçülerde tekerleklere sahiptir. Genelde ellerle kullanılır ama özel ihtiyaçlara göre vücudun neredeyse her yeriyle kullanılabilecek çözümleri de barındırabilir. Her ölçüye ve her türlü ihtiyaca göre özel olarak dizayn edilebilirler. Kontrolü kullanıcısında olduğu gibi, refakatçisinde olan seçenekleri de mevcuttur. Kullanıcılar ihtiyaçlarına göre seçimlerde bulunabilirler. Dar mekanlarda kullanıcaksa kompakt yapıda olması tercih edilebilirken, arazi koşullarında kullanacaksa gücü ve dayanıklılığı ön plana çıkmaktadır.
   


  • Aktif Tekerlekli Sandalye

   Aktif Tekerlekli Sandalye; Manuel tekerlekli sandalye grubu içerisinde yer alan aktif tekerlekli sandalyeler, normal manuel tekerlekli sandalyelere göre daha hafif, daha yüksek performans, kolay taşınabilir, ve en önemlisi de kişiye özel ölçülerde tasarlanabiliyor olmasıdır. Daha detaylı incelemek gerekirse aktif sandalyeler hakkında şunları söylememiz mümkündür. Aktif tekerlekli sandalyeler daha çok sporcuların kullandığı ve yine de diğer engelli insanlarımızın da bazen tercih ettiği tekerlekli sandalye grubudur. Bu sandalyeler alüminyum ve karbon alaşımlı olup ağırlık olarak 4,5 kg’ a kadar düşebilmektedir. Manuel bir sandalye için çok iyi bir ağırlık olan bu kilolara sahip sandalyeler kullanıcısına oldukça rahat ve kendisini yormayan bir kullanım imkanı sağlamaktadır. Kişi ister standart bir aktif tekerlekli sandalye tercih edebilir ya da bir fizyoterapist eşliğinde kendi vücut ölçülerini aldırıp bu doğrultuda kendi beden ölçüsüne uygun bir aktif tekerlekli sandalye tasarlatabilmektedir. Bu şekilde kendi beden ölçüsüne göre kusursuz ayrodinamiğe sahip bir sandalyeye sahip olacaktır. Katlanabilen özelliğe sahip olan aktif tekerlekli sandalyeler bu sayede kişinin, araç kullanıyorsa araca transferini mümkün kılmakla kalmayıp hafifliği sayesinde de kişinin araca transferini gerçekleştirdikten sonra sandalyesini katlayıp yan koltuğuna koymasına da olanak sağlamaktadır. Normal manuel tekerlekli sandalyelere göre sürüş esnasında kişiye yarı yarıya enerji tasarrufu sağlayan aktif tekerlekli sandalyelerin ayrıca oturma yüksekliği, oturma derinliği, ve oturma genişliği de ayarlanabilmektedir.
    


  • Manuel Tekerlekli Sandalye

   Manuel Tekerlekli Sandalye;
   kullanıcı tarafından yönlendirilebilen sandalyelerdir. Genellikle tekerlekleri çevreleyen yuvarlak çemberlerden elle iterek hareket eylemi sağlanır. Tekerlekli sandalyenin arkasında bulunan tutamaçlar sayesinde, refakatçi yardımıyla hareket ettirilebilir. Genel olarak Manuel Tekerlekli Sandalye sınıf grubunun bakımı oldukça kolaydır. Kullanıcıya zahmet vermez.
    


  • Refakatçi Tekerlekli Sandalye

   Refakatçi Tekerlekli Sandalye;
   Manuel tekerlekli sandalye grubu içerisinde yer alan refakatçi tekerlekli sandalyeler, normal manuel tekerlekli sandalyelere nazaran daha hafif, kolay tanışabilir ve en önemlisi evin içerisinde, sandalye sahip olduğu küçük bir ebat olmasının avantajını kullanıp kullanıcının evinde hareket alanı dar olsa dahi yüksek manevra kabiliyeti ile herhangi bir zorluk çıkarmadan sürüş gerçekleştirebilmiş olup aynı zamanda apartman asansörlerine rahatlıkla girebilir. 
    


  • Spastik Tekerlekli Sandalye

   Spastik Tekerlekli Sandalye;
   vücut fonksiyonları kontrol etmekte güçlük çeken kullanıcılar için özel tasarlanmış olup, özellikleri bu tip kullanıcılara göre özenle dizayn edilmiştir. Spastik Tekerlekli Sandalye bir çok kullanıcının da tercih ettiği çok fonksiyonlu sandalye çeşididir. Spastik tekerlekli sandalye içerisinde bulunan sırt yatar özelliği, kullanıcıların bedeninin uzun süreli hareketsiz kalmasından dolayı oluşan rahatsızlıklarını gidermesi amacıyla tasarlanmıştır. Ayak kalkar özelliği de bulunan bu sandalye çeşidinde, kan dolaşımından dolayı oluşan ödem gibi rahatsızlıkları önlemek amacıyla düşünülüp sandalyeye eklenmiştir. Spastik tekerlekli sandalyeler de göze çarpan özelliklerden biri tilt özelliği ile oturma kısmındaki ağırlık ve baskıyı vücuda yayarak kan dolaşımı ve sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlamaktadır. Çıkartılabilen ve ayarlanabilen kolçak özellikleriyle kullanıcının koltuk, yatak gibi alanlardan kolaylıkla transferini sağlamakta ve ayarlanabilen kolçaklar sayesinde istenilen seviyede kullanmasına yardımcı olarak konforunu arttırmaktadır.
    


  • Büyük Beden Tekerlekli Sandalye

   Büyük Beden Tekerlekli Sandalye;
   ebatlarına bağlı olarak şase kalınlığı da değiştirilmiş ve güçlendirilmiştir. Kullanıcı tarafından yönlendirilebilen sandalyelerdir. Genellikle tekerlekleri çevreleyen yuvarlak çemberlerden elle iterek hareket eylemi sağlanır. Tekerlekli sandalyenin arkasında bulunan tutamaçlar sayesinde, refakatçi yardımıyla hareket ettirilebilir. Genel olarak Manuel Tekerlekli Sandalye sınıf grubunun bakımı oldukça kolaydır. Kullanıcıya zahmet vermez.
    


  • Tekerlekli Sandalye Minderi

   Tekerlekli Sandalye Minderi;
   vücuttaki kemik ağrıları için üretilmiş ortopedik minder modelidir. Vücut şeklini alarak oturduğunuz zaman basıncı dağıtır. Bu sebeple daha uzun süre konforlu bir şekilde oturmanızı sağlar. Sürekli oturmak zorunda kalan bireyler için tavsiye edilmektedir. Sürekli oturanlar için tasarlanmıştır.Kemik ağrılarına ve vücut ağrılarına karşı iyileştirici etkisi bulunmaktadır. Poliüretan malzemeden üretilmiştir. Açık hücre teknolojisiyle hava geçirgen yüzeyi sıcak havalarda terletmeyen rahat kullanım sunar. Vücutta ağrıları azaltır. Rahatlatıcı ve basınç düşürücü yüzey oluşturur.
    


  • Banyo Tuvalet Sandalyeleri

   Banyo ve Tuvalet Sandalyeleri;
   Yaşlı, evde bakım hastası veya engelliler için üründeki konfor, fonksiyonellik, temizlik, dayanıklılık, kompakt tasarım, uygun ölçü, refakatçi dostu olması gibi özellikler ihtiyaç sahipleri için çok önemlidir. Kendi içinde sınıflara ayrılan bu kategori kullanıcıların ihtiyaçlarına göre ayrı fonksiyonel özelliklere sahip.
    


 • Akülü Tekerlekli Sandalye

  Akülü Tekerlekli Sandalyeler;
  yürüme zorluğu yaşayan, kısmen veya tamamen yürüyemeyen, aynı zamanda da tekerlekleri kol kuvvetiyle çeviremeyecek kullanıcılar için üretilmiş bir akülü sandalye çeşididir. Üzerinde bulundurduğu akü ve motor sayesinde tekerlekler kişinin kolçaklarında bulunan kumandalı bölge ile kontrol ettirilerek hareket ettirilir. Kumandalı bölüm genellikle tuşlardan değil yönlendirme amaçlı kullanılan bir joystick de içerir. Joystick rahatlıkla yönlendirme sağlar. Kullanıcıya biraz da olsa bağımsızlığını özgürlüğünü kazandırır. Ulaşımını çok kolaylaştıran bir akülü sandalye çeşididir akülü tekerlekli sandalyeler. Refakatçiye de rahatlık sağlayarak hem hastanın hem refakatçinin hayatını büyük ölçüde kolaylaştırır. Akülü tekerlekli sandalyeler genel olarak ufak tekerleklidir. Her akülü tekerlekli sandalye kendi sınıfı içerisinde özel bir minimum ve maksimum hıza sahiptir. Her tekerlekli sandalyenin tırmanabileceği belirli bir açı vardır. Bu tırmanma açısından da daha yüksek eğime sahip bir yere tırmanma imkanı yoktur. Hepsinin kolçak ve ayaklık özellikleri farklı, her birinin kendine hastır.
   


  • Katlanabilir Akülü Sandalye

   Katlanabilir Akülü Sandalyeler;
   Akülü sandalyenizle sık seyahat etmeyi planlıyorsa kullanıcı katlanabilir akülü sandalye satın alması daha uygun olur. Bu tip hafif motorlu akülü sandalyeler, araç bagajı veya uçakta taşımak için katlanabilir. Katlanabilir akülü sandalyeleri, kullanıcı dilediği gibi hem ev içerisinde hem dışarıda özgürce kullanabilir. Katlanabilir akülü tekerlekli sandalyeler ağır arazi modellerine göre nispten daha ucuz daha ekonomiktir.
    


  • Ayağa Kaldıran Akülü Sandalye

   Ayağa Kaldıran Akülü Sandalye;
   ürünü kullanan hasta veya engelli kullanıcılar sandalye üzerindeki joystick(kumanda) yardımıyla ayağa kaldırma işlemini kolaylıkla zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirebilir. Bu tür akülü sandalye çeşitlerinde hasta veya engelli kullanıcının sandalye üzerindeyken ayağa kaldırma işle sırasında güvenlik çok önemlidir. Bu tür motorlu ayağa kaldırabilen akülü sandalyelerde güvenliği sağlamak adına hasta üst gövde bölümünde birkaç farklı noktadan emniyet kemeriyle sabitlenir. Dik konumlamanın tam olması ve hasta veya engelli kullanıcının aşağıya doğru kaymaması için bacak arası desteği bulunur. Ek olarak kullanıcı diz bölgesinden kemer yardımıyla desteklenir. Halk dilinde asansörlü akülü sandalye diye geçen bu sandalye modellerinde tilt özelliği (koltuğun manuel ya da motorlu şekilde arkaya yatması açı ayarının yapılması) veya lift(asansör) özelliği birlikte bulunur. Ayağa kaldıran akülü tekerlekli sandalye modelleri sadece bir mobilizasyon ürünü olmayıp aynı zamanda rehabilitasyon sandalyesidir. Kullanım yerleri içerisin de sadece şahıslar değil fizik tedavi, rehabilitasyon merkezleri de bu ürünü bünyelerinde bulundurur.
    


  • Merdiven İnme-Çıkma Cihazı

   Merdiven İnme-Çıkma Cihazı;
   hem kişisel çözümler sunar hem de engellilerin erişebilirliği kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın aradığı TSE standardını karşılar. MEB'na bağlı Özel Öğretim Kurumları başta olmak üzere tüm kurumlar engelli erişilebirliğini sağlamakla yükümlüdürler.
    


  • Çocuk Akülü Sandalye

   Çocuk Akülü Sandalye;
   Çocuklar için üretilir ve çocuk büyüdükçe ayarlanabilen daha küçük akülü sandalyelerdir. Bu akülü sandalyeler bir çocuğun büyümesini karşılamak için tasarlanmıştır. Çocuklar için üretilen bu akülü sandalyeler çocukların dilediği gibi dışarı çıkmasına,okula gitmesine kısaca kendini özgür hissetmesi için baştan tasarlanmış üstüne düşünülmüş akülü sandalye çeşididir.
    


  • Premium Akülü Sandalye

   Premium Akülü Sandalye;
   Özellikle dış mekan kullanımlarına uygun, hızlı ve güçlü bir akülü tekerlekli sandalye arayan kullanıcılar tarafından tercih edilen üst segment akülü tekerlekli sandalyeler, uzun süreli kullanıma uygun yapısı ile kullanıcılar tercih sebebi. En dikkat çekici özelliği sandalyenin güçlü, seri olmasıdır. Özellikle dış mekan kullanımına uygun olarak tasarlanmış olmasından dolayı hızlı olduğu kadar farklı zemin koşullarında da hızlı ve rahat sürüş sağlayacak biçimde üretilmiştir. Yol tutuş özelliklerinin gelişmiş olmasının yanısıra, kullanıcının uzun süre oturduğunda dahi rahat edebileceği özelliklerle donatılmıştır. Kullanıcının bedensel özelliklerine uyum sağlar. Koltuk genişliği, derinliği ve sırt kısmı yüksekliği manuel olarak ayarlanır. Koltuk yüksekliği de ayarlanarak kullanıcının boyuna uydurulur, aynı zamanda masa, sıra, tezgah gibiyüzeylere yanaştırılarak kullanım sağlar. Gelişmiş full ayarlanabilir süspansiyon sistemi sayesinde engebeli arazilerde dahi kullanımı rahat ve güvenlidir.
    


  • Ultra Hafif Katlanabilir Akülü Sandalye

   Ultra Hafif Katlanabilir Akülü Sandalye;
   hafif akülü tekerlekli sandalye sınıfı içerisin de en kapsamlı akülü sandalye sınıflarından biridir. Kendisi küçük gücü büyük olan bu katlanabilir akülü sandalye sınıfı, geneli lityum pilli olup uzun seyahetler sonucu yarı yolda bırakmayacak uzun ömürlü akülere sahiptir. Seyahat eden kullanıcılar için biçilmiş kaftan olan bu akülü sandalye grubu sahip olduğu özel alaşımlarla birlikte hem çok hafif hem de çok kuvvetli bir akülü sandalye grubudur. Uçakla seyahat sırasında havaalanında ki yetkililer genel de akülü sandalyeler için akülerinin çıkartılmasını veya akülerin boşaltılmasını isterler. Ama sahip oluğu Lityum piller ile bu sorunlara kullanıcılar maruz bırakılmadan ortadan kaldırmaktadır.
    


 • Scooter Engelli Araçları

  Scooter Engelli Araçları;
  sessiz bir sürüş sağlayan, konforlu süspansiyon sistemine sahip scooter engelli araçları, güvenli ve konforlu sürüş arayan kullanıcılar için üretilmiştir. Güçlü aydınlatması ve sinyal sistemleri sayesinde gece ve düşük ışıklı ortamlarda da sürüş imkanı sunmakta olan bu engelli scooter modeli, emniyet kemerlerine ek olarak elektromanyetik fren sistemi sayesinde güvenli bir sürüş sağlar.
   


 • Çocuklar için Ürünler

  • Ayakta Dik Pozisyonlandırma

   Ayakta Dik Pozisyonlandırma;
   en önemli özelliği kullanacak kişiye göre özel üretilmesidir. Kullanıcak olan çocuk büyüdükçe gelişme gösterdikçe sandalyeyi değiştirmeye gerek kalmamakla birlikte bir çok parçasının ayarlanabilme özelliği vardır. Gövde kontrolü olmayan, ayağa kalkamayan ve oturma bozukluğu olan Spina Bifidalı ve Selebral Palsili çocuklar için tasarlanmıştır. İskelet hakimiyeti ve kan dolaşımının artmasını sağlayan ayakta dik pozisyonlandırma sandalyesinin kiloya ve boya göre ölçüleri vardır.
    


  • Çocuk Akülü Sandalyesi

   Çocuk Akülü Sandalye;
   Çocuklar için üretilir ve çocuk büyüdükçe ayarlanabilen daha küçük akülü sandalyelerdir. Bu akülü sandalyeler bir çocuğun büyümesini karşılamak için tasarlanmıştır. Çocuklar için üretilen bu akülü sandalyeler çocukların dilediği gibi dışarı çıkmasına,okula gitmesine kısaca kendini özgür hissetmesi için baştan tasarlanmış üstüne düşünülmüş akülü sandalye çeşididir.
    


  • Çocuk Tekerlekli Sandalyesi

   Çocuk Tekerlekli Sandalye;
   kullanacak çocuk tarafından yönlendirilebilen sandalyelerdir. Genellikle tekerlekleri çevreleyen yuvarlak çemberlerden elle iterek hareket eylemi sağlanır. Tekerlekli sandalyenin arkasında bulunan tutamaçlar sayesinde, refakatçi yardımıyla hareket ettirilebilir. Genel olarak Çocuk Tekerlekli Sandalye sınıf grubunun bakımı oldukça kolaydır.
    


  • Engelli Bebek Puseti

  • Spastik Tekerlekli Sandalye

   Spastik Tekerlekli Sandalye;
   vücut fonksiyonları kontrol etmekte güçlük çeken kullanıcılar için özel tasarlanmış olup, özellikleri bu tip kullanıcılara göre özenle dizayn edilmiştir. Spastik Tekerlekli Sandalye bir çok kullanıcının da tercih ettiği çok fonksiyonlu sandalye çeşididir. Spastik tekerlekli sandalye içerisinde bulunan sırt yatar özelliği, kullanıcıların bedeninin uzun süreli hareketsiz kalmasından dolayı oluşan rahatsızlıklarını gidermesi amacıyla tasarlanmıştır. Ayak kalkar özelliği de bulunan bu sandalye çeşidinde, kan dolaşımından dolayı oluşan ödem gibi rahatsızlıkları önlemek amacıyla düşünülüp sandalyeye eklenmiştir. Spastik tekerlekli sandalyeler de göze çarpan özelliklerden biri tilt özelliği ile oturma kısmındaki ağırlık ve baskıyı vücuda yayarak kan dolaşımı ve sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlamaktadır. Çıkartılabilen ve ayarlanabilen kolçak özellikleriyle kullanıcının koltuk, yatak gibi alanlardan kolaylıkla transferini sağlamakta ve ayarlanabilen kolçaklar sayesinde istenilen seviyede kullanmasına yardımcı olarak konforunu arttırmaktadır.
    


 • Hasta Transfer Lifti

  Hasta transfer lifti; 
  yatak yarası olsun / olmasın, havalı yatak kullansın / kullanmasın uzun ya da kısa süreli hareket kısıtlılığı yaşayan ve destek alarak hareket etmek zorunda kalan kişilerin, sağlık personelinin, hasta yakınlarının ve evde bakım hizmeti veren kişilerin hayatlarını kolaylaştıran bir üründür. Hastanın sedyeden hasta karyolasına, hasta karyolasından sedyeye transferi, tuvalete gidip gelmesi, koltuğa oturması bu sorunlardan ilk akla gelenlerdir. Özellikle yoğun bakım servislerinde, katlarda, hasta bakım merkezlerinde vb alanlarda sağlık personeli mecburiyet neticesinde yardımlaşarak bu transferleri gerçekleştirmek zorunda kalmaktadır. Hasta taşıma lifti kumanda marifetiyle kontrol edilen bir motor, bu motor vasıtasıyla hareket eden bir kol ve bu kolun ucuna asılan ve hastayı kavrayan bir taşıma bezinden oluşur. Hasta lift yardımıyla yatış yüzeyinden kalkar. Hasta taşıma bezinin üzerinde yukarıya kalkan hastanın yatış veya oturma yüzeyi ile teması kesilir. Nihayetinde liftin tekerleri vasıtasıyla hareket ettirilerek hastanın nakline / transferine olanak tanır. Her hasta, her taşıma lifti ile taşınamaz. Hasta taşıma liftlerinde birbirinden farklı taşıma kapasitesine sahip motorlar kullanılır. Genellikle 6.000 newton, 8.000 newton ve 10.000 newton gücünde motorlar kullanılmaktadır. Her motor gücünün taşıma kapasitesi birbirinden farklıdır. Bu yüzden hastanın kilosunu kaldırabilecek hasta taşıma liftleri tercih edilmelidir.
   


 • Hasta Yatakları

  • Hasta Karyolası

   Hasta Karyolaları; manuel, 2 motorlu, 3 motorlu, asansörlü ve yoğun bakım karyolası
   olmak üzere genelde dört grupta toplanılabilir. Farklı bir şekilde gruplandırma yapılarak da; kumandalı hasta karyolası, elektrikli hasta karyolası, motorlu hasta yatağı, lazımlıklı hasta karyolası gibi sınıflara da ayrılabilir.
    


  • Havalı Yataklar

   Havalı yataklar; motorlu yatak
   sistemleridir. Bundan dolayı havalı yatak ve yatak motoru olarak iki parçadan oluşmaktadırlar. Motoru sayesinde hastanın kilosuna göre ve eğer hastanın vücudunda yatak yarası oluştu ise yatak yaralarına göre basınç ayarlanabilmektedir. Yatak çalıştığı sürece belirlenen bölgede etkili olmaktadır ve basıncın sabit kalmasını engelleyerek sürekli değişmesini sağlarlar. Yatak yaraları çoğunlukla vücutta topuk, dirsek, kuyruk sokumu, kulak ve kalçalarda kızarıklık şeklinde görülmekte ve zamanla önlem alınmadığı takdirde büyümektedir. Motorlu havalı yatak tamamen yara ve ağrıları engellemek amaçlı oluşturulmuştur. Sadece hasta için kullanılmamakta olup obezler için, engelliler için, terlemeyi önleyen yatak gibi çeşitleri bulunmaktadır.
    


 • Günlük Yaşam Destek ve Yürüme Grupları


  Günlük Yaşam Destek ve Yürüme Grupları;
  Ürünler yaşlı, hasta ya da engelli kişilerin günlük rutinde karşılaştıkları küçük ama kritik sorunlara, basit ama işlevsel çözümler sunan, aslında bağımsız yaşamın anahtarı da olan pratik ürünlerden oluşur.
   

 

 

Rapid SSL, Visa, Mastercard, Maestro

©2018 tekerleklisandalyedunyasi.com tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.