Engelli Sağlık Kurulu Raporu

Kişinin engel ve sağlık durumu ile kullanım amacını belirten, yetkili hastanelerin engelli sağlık kurulunca hazırlanan belgedir. 13 Ara 2018 00:00

Engelli Sağlık Kurulu Raporu

Engelli Sağlık Kurulu Raporu Nedir?

Kişinin engel ve sağlık durumu ile kullanım amacını belirten, yetkili hastanelerin engelli sağlık kurulunca hazırlanan belgedir.
 

Engelli Sağlık Kurulu Raporu Nereden ve Nasıl Alınır?

Engelli Sağlık Kurulu Raporu, ilgili kurumun sevk etmesş veya engelli vatandaşların doğrudan müracatıyla Engelli Sağlık Kurulu Raporu vermeye yetkili sağlık kuruluşlarından alınabilir. Sağlık raporu başvurusu için bireyin kendisi, velisi veya raporu isteyen kurum direk başvuru yapabilir.

Yetkili Sağlık Kuruluş Sorgulamak için Lütfen Tıklayınız!      

 

Engelli Sağlık Kurulu Raporunun Üstünde Bulunması Gerekenler Nelerdir?

- Ad - Soyad
- Engelli ibaresi
- Engel derecesi ve grubu
- Alanında uzman doktorun imzası
- 15 yaşından itibaren fotoğraf
 

Özel Hastanelerden Alınan Roparlar Geçerli Midir?

Özel hastanelerden alınan engelli raporları geçerli değildir.
 

Engelli Sağlık Kurulu Raporları Ücretli Midir?

Sağlık Kurulu'nun verdiği raporlar tamamen ücretsizdir. Engelli bireyler raporu temin ederken herhangi bir ücret ödemesi gerekmez. Fakat, Sağlık Bakanlığı tarafından 2010 yılında çıkartılan genelgeye göre, rapor vermeye yetkili hastaneler gerekli görülürse sağlık kurulu raporunda ücret alabilirler.
 

Engelli Sağlık Kurulu Raporuna İtiraz Nasıl Gerçekleşir?

Engelli Sağlık Kurulu Raporuna engelli, engelli velisi-vasisi veya raporu isteyen kurum itiraz edebilir. İlgili kişiler itşraz dilekçesi ve ilk raporuntasdikli bir örneğiyle bulunduğu ilin Sağlık Müdürlüğü tarafından, farklı rapor vermeye yetkili en yakın hastaneye gönderilir. İtiraz edilen raporla itiraz üzerine verilen rapordaki kararlar aynı yöndeyse rapor kesinleşir. Raporların farklı olması durumda ise kişinin ikamet ettiği yere en yakın hakem hastanesine, yeniden muayene edilmesi amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü aracılığıyla gönderilir. Hakem hastanesinin verilen kararı kesindir.
Rapid SSL, Visa, Mastercard, Maestro

©2018 tekerleklisandalyedunyasi.com tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.