Harun Mut'un Azmi

Kayseri’de yaşayan Harun Mut, 10 yıl önce geçirdiği bir hastalık sonucu sol bacağını kaybetti. Hayata bakış açısı değişen Harun Mut 6 yıl önce ampute futbol takımına girdi. Azmiyle başarısıyla tüm engellilerimize örnek oldu. Geçen sene de kayak yapmaya ba 05 Şub 2019 00:00

Harun Mut'un Azmi​

Kayseri’de yaşayan Harun Mut, 10 yıl önce geçirdiği bir hastalık sonucu sol bacağını kaybetti. Hayata bakış açısı değişen Harun Mut 6 yıl önce ampute futbol takımına girdi. Azmiyle başarısıyla tüm engellilerimize örnek oldu. Geçen sene de kayak yapmaya başladı.
 
Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Kayak Merkezi’nde çalışmaları sürdüren Harun’un en büyük hedefi milli sporcu olmaktır. Tüm engellilerimize örnek olan Harun Mut, “10 yıl önce geçirmiş olduğum hastalık sonucu sol bacağımı kaybettim. 6 yıl önce ampute futbola başladım. Milli sporcumuz Feyyaz ağabey beni buraya getirdi. İlk başta zorlandım ama sonradan öğrendim. Şu anda kendimi geliştirdim. Zorluğu yok, başınızda tecrübeli biri olursa hemen öğrenirsiniz. Diğer engelli kardeşlerimiz de çabuk öğrenebilirler, yeter ki istesinler" diye seslendi.
 
Engelli sporcularımızdan desteğini esirgemeyen Kayseri Bölge Takım Antrenörü Fevzi Canıpek ise, "Buradaki amacımız bu sporu herkesin yapabileceği, engelli arkadaşlarımızın engeli ne olursa olsun hiç fark etmediğini insanlara göstermek istedik. Sadece iki ayağı olan değil tek ayağı olan da kayabilir. Biz bunu yapıyoruz, şu anda milli takım boyutunda da ciddi çalışmalarımız var. ilgili arkadaşlarımız da bizleri arayarak destek alabilirler. Bu sporu yapmaları için elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız" dedi.
 
Tekerlekli Sandalye Dünyası Ailesi adına tüm bu başarısından dolayı Harun Mut’u tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 
Rapid SSL, Visa, Mastercard, Maestro

©2018 tekerleklisandalyedunyasi.com tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.