Her yıl 3 Tekerlekli Sandalye

Kırıkkale'de oturan 83 yaşındaki Fadime Özder, her yıl hastaneye 3 tekerlekli sandalye bağışlayarak eşinin vasiyetini yerine getiriyor. Hem 3 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini yerine getirmenin hem de hastalara kolaylık sunmanın mutluluğunu yaşıyor. 15 Oca 2019 00:00

Vasiyet üzerine her yıl hastaneye 3 tekerlekli sandalye bağışlıyor

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde şeker hastalığı nedeniyle tedavi gören ve ayak parmaklarının üçünü kaybeden İsmail Özder, yürümekte sıkıntı yaşadı. Hastanedeki tekerlekli sandalye azlığından dolayı da dakikalarca kapıda sıra beklemek zorunda kaldı. Eşi Fadime Özder’in yaşadığı sıkıntıları da farkeden İsmail Özder, ölmeden önce vasiyette bulundu ve kendi yaşadığı sıkıntıların bir daha yaşanmaması için her yıl hastaneye 3 tekerlekli sandalye bağışlamasını istedi.
 
Kırıkkale'de oturan 83 yaşındaki Fadime Özder, her yıl hastaneye 3 tekerlekli sandalye bağışlayarak eşinin vasiyetini yerine getiriyor. Hem 3 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini yerine getirmenin hem de hastalara kolaylık sunmanın mutluluğunu yaşıyor.
 
Bu durum örnek de teşgil etti ve 75 yaşındaki kardeşi Naciye Varışlı da vefat eden eşinin hayrına bu yıl hastaneye bağışlanan 3 tekerlekli sandalyenin alınmasına katkı sağladı.
 
Fadime Özder, " Eşimin emekli maaşıyla geçiniyorum ve ömrüm olduğu sürece bu vasiyeti yerine getireceğim” dedi.
 
Eşinin vefatının ardından Yüksek İhtisas Hastanesine 9 tekerlekli sandalye bağışladığını anlatan Özder, şöyle konuştu:
"Tekerlekli sandalyeleri 3 yıldır eşimin ölüm yıl dönümünde getiriyoruz. Bundan gurur duyuyorum. Devletimize, milletimize bizim de faydamız olsun. Hastaneye geldiğimde tekerlekli sandalyelerle hastaların taşındığını görünce memnun oluyorum. Kendime 'Ne mutlu bana, hastalar bundan faydalanıyor' diyorum." dedi.
 
Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Burak Mustafa Taş da hastane yönetimi ve tüm Kırıkkale halkı adına Fadime Özder ve Naciye Varışlı'ya teşekkür etti.
 
Biz de Tekerlekli Sandalye Dünyası olarak bu örnek davranışlarından dolayı Fadime Özder ve Naciye Varışlı'yı tebrik ederiz. 
Rapid SSL, Visa, Mastercard, Maestro

©2018 tekerleklisandalyedunyasi.com tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.