Lösemili Çocuklar Haftası

Lösemi ya da halk arasındaki tabiri ile kan kanseri kemik iliğinde blast ismini verdiğimiz kötü huylu kan hücrelerinin kontrolsüz çoğalması sonucu oluşan bir hastalıktır. Kontrolsüz çoğalan bu kötü huylu hücreler nedeni ile normal kan hücrelerimiz çoğalam 02 Kas 2019 15:08

Lösemili Çocuklar Haftası

 

Lösemi ya da halk arasındaki tabiri ile kan kanseri kemik iliğinde blast ismini verdiğimiz kötü huylu kan hücrelerinin kontrolsüz çoğalması sonucu oluşan bir hastalıktır. Kontrolsüz çoğalan bu kötü huylu hücreler nedeni ile normal kan hücrelerimiz çoğalamaz ve görevlerini yerine getiremez.

 
Türkiye’de her yıl 16 yaşın altında 1200-1500 çocuk lösemi hastası olmaktadır. Baş ağrısı, kusma, halsizlik, eklem ağrıları, deri altı kanaması, iştahsızlık ve kilo kaybı gibi belirtileri olan lösemide erken tedavi süreci çok önemlidir.1 yaş altı ve 10 yaş üstü çocuklarda tedavilere cevap gittikçe azalmaktadır.  2-5 yaşları arasında sıklıkla görülen lösemide tedavilere olumlu yanıt %85 seviyelerindedir. Doğru tedavi yüksek moral ile umutsuzluğa yer olmamalı bu hastalıkta. Tedavi sürecinde çocuklara kemoterapi yapılacağından bağışıklık sistemleri zayıflayacağından en ufak hastalıklara karşı vücut dirençleri düşecektir. Dolayısıyla çocuklara ve çevresinde bulunan insanlara maske takılmalıdır.
 
Tekerlekli Sandalye Dünyası ailesi olarak bu konuda ailelerimizi bilgilendirmek, doğru bilinen yanlışları düzeltmek, manuel tekerlekli sandalye, akülü tekerlekli sandalye ihtiyacı durumunda sizlere yardımcı olabilmek ve yol göstermek için; İstanbul’da üç farklı lokasyonda bulunan mağazalarımıza siz değerli ailelerimizi her zaman bekleriz, Avrupa yakasında Bahçelievler Tekerlekli Sandalye Dünyası ve Beylikdüzü Tekerlekli Sandalye Dünyası ile Anadolu yakasında Kadıköy Tekerlekli Sandalye Dünyası şubelerimizi istediğiniz zaman ziyaret edip bilgi sahibi olabilirsiniz.
 
Tekerlekli Sandalye Dünyası İletişim Bilgileri
 

       

Rapid SSL, Visa, Mastercard, Maestro

©2018 tekerleklisandalyedunyasi.com tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.